آشنایی با انواع پوست و راههای مراقبت از آن

آشنایی با انواع پوست و راههای مراقبت از آن

بانوان گرامی، کسی زیباست که دارای پوستی سالم و شاداب باشد

تاکنون در مورد زیبائی بانوان مطالبی برای شما بیان کرده ایم اینك در مورد پوست وزیبائی گفتگو خواهیم کرد. است. همان طور که قبلا گفته بودیم زیبائی کامل و تحسین آمیز بعوامل مختلف بستگی دارد.

یکی از این عوامل مهم و مؤثر پوست بخصوص پوست صورت می باشد . و این نکته را بایستی همیشه بخاطر داشت که با پوستی زبر و خشن و تیره با خفه و پر از جوش و یا لکه های نامناسب نمی توان زیبا و دلپذیر جلوه نمود . از نظر علمی وفن پزشکی پوست بعلت لطافت و ظرافتی که سلولهای آن دارد بسیار حساس و شکننده بوده و بزودی تحت تأثیر عوامل محرك و مخرب و تأثيرات هو اقرار می گیرد بدین جهت مراقبت و مواظبت پوست از اهم شرایط زندگی و بهداشتی و بخصوص زیبائی می باشد .

چین وچروك ، جوش های مزاحم و لک های گوناگون و سایر عوامل ، دشمن زیبائی وطراوت بوده پوست را مورد حمله قرار می دهند بالنتيجه لطافت و ملاحت آن را از بین برده و صاحب آن را از زیبائی بی بهره می سازند. توجه و دقت و مراقبت و رعایت اصول سلامت و بهداشت برای همه کس واجب و بخصوص برای بانوان که اولین و بزرگترین عامل وجود و شخصيت يك زن زیبائی وطراوت او می باشد . با وجود سالن های زیبائی، کرم های مختلف و مواد زیبا کننده ای که امروز همه بازار های جهان را پر کرده بعضی اوقات نه تنها نمی تواند این مشکل را حل و سلامتی و طراوت پوست و زیبایی بانوان را تامین نماید بلکه موجب ناراحتی و خرابی پوست شده و چه بسا بانوان و دوشیزه گانی که گول این سالن ها و مواد را خورده سلامتی پوست و زیبایی چهره خود را از دست داده و به بیماری و ناراحتی هائی مانند تورم و حساسیت وجوش و خارش پوست دچار شده اند .

اينك ما ضمن بحث جامعی به ذکر انواع پوستها و روش های نگاه داری و حفظ بهداشت و سلامت وراه زیبا شدن آن می پردازیم .نخست باید دانست پوستی که ما داریم چه نوع بوده تا بتوان با مراقبت کامل آن را از دشمن زیبائی و طراوت محفوظ داشت . انوع مختلف پوست عبارتند :

پوست طبیعی – پوست خشك – پوست چرب و پوست حساس که خود ترکیبی از پوست خشك و چرب می باشد .

پوست طبیعی

اگر پوست شما روشن وصاف است و اثری از چربی مفرط و خشکی در آن دیده نمی شود ، باید خوشحال باشید که دارای پوستی طبیعی هستید . اما نباید این شما را از مراقبت پوستتان غافل نگاه دارد ، زیرا وضع عمومی بدن – برنامه غذائی – ناراحتی های عصبی – بیخوابی – نگرانی و اضطراب . گذشت زمان . تاثیرات آب و هوا . در نوع و کیفیت فیزیکی و شیمیائی آن تأثیر فراوان دارد ..

پوست خشک

اگر پوستتان پوسته پوسته می شود و در آن مثل کاغذ احساس خشکی می کنید با پس از شستشو گاهی می خارد و یا اگر وقتی آرایش می کنید پودر بروی چهره شما حكم وصله ناجور را پیدا می کند ، شما دارای پوست خشك هستيد . خشکی پوست علل مختلف دارد که گذشته از ناراحتی و ضعف کبد و  دستگاه هضم – همچنین بیماری های کلیه – ارث – سن یا زمان نیز در آن تاثیر و دارد چه بتدریج که بر سنين عمر افزوده می شود میزان رطوبتی که زیر پوست قرار دارد کاهش می یابد و در نتیجه خشك شدن پوست ، زمینه برای پیدا شده چین و چروك مساعد گشته و موجب شکستگی و چين خوردن چهره می گردد .

پوست چرب

اگر پوستتان نرم و شل به نظر می رسد و برق چربی در اطراف بینی و پیشانی به چشم می خورد ، شما دارای پوست چرب هستید. این نوع پوستها معمولا دارای  منافذ بزرگی بوده و بسهولت در معرض حمله میکربهای مختلف قرار گرفته در نتیجه دچار جوش ها و برآمدگی های گوناگون می شوند. علاوه براین ، در این گونه پوستها یک نوع چرکی احساس می شود ، زیرا گرد وغبار موجود در هوا بچر بی موجود روی پوست می چسبد و ایجاد چرك می کند که برای رفع آن باید بیشتر بپاك کردن صورت همت گماشت.

پوست حساس

اگر پوست تان براثر بکار بردن صابون ملایمی حالت تورم پیدا می کند ، با نور خورشید و باد به سهولت آن را قرمز نموده بصورت لبو در می آورد و همچنین با مصرف پودر وماتيك حتى عطر ممکن است ورم کرده و ایجاد ناراحتی و خارش نماید، و این نوع پوست ها حساس و بر اثر تحريك کوچکی ناراحتی بوجود می آورد . و بانوان گرامی توجه کنند اگر شما دارای چنین پوستی می باشید لازم است مراقبت و مواظبت بیشتری نمائید .

پوست خشک  و چرب

اگر پوستتان در اطراف بینی چرب و درخشان و در اطراف چشم و گونه ها خشک و پوسته پوسته است شما دارای پوستی ترکیبی از خشک و چرب هستید که برای مراقبت از آن باید هم دستور های مربوط به پوست خشک و هم دستور های مربوط به پوست چرب را به کار برد.

آشنایی با انواع پوست و راههای مراقبت از آن


آرایش و زیبایی

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *